aktualności 2 zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij
Hako.pl > Warto przeczytać > Najpierw zamiatamy!

Najpierw zamiatamy!

Proces zamiatania nie jest dodatkowym elementem sprzątania tylko podstawą procesu utrzymania czystości. Oczyszczanie podłóg w przypadku dużych powierzchni jest dokładnie takie samo, jak w przypadku małych. Najlepszym przykładem będzie tutaj własne mieszkanie.

Czyszczenie podłogi w naszych czterech kątach każdorazowo zaczyna się od tej samej czynności, czyli od zamiatania, dzięki któremu usuwamy zarówno większe, jak i mniejsze elementy znajdujące się na jej powierzchni. Dzięki temu nie rozmazujemy kurzu i zanieczyszczeń, których przecież chcemy się pozbyć. Dopiero po wykonaniu tej czynności można przejść do kolejnego etapu, jakim jest mycie.

Duża powierzchnia – zamiatarka ręczna lub z napędem (elektryczna lub spalinowa) zamiast odkurzacza

Pominięcie czynności zamiatania może doprowadzić do niepożądanych skutków. Po pierwsze nasze sprzątanie nie da zadowalających efektów. Brud może na nowo zostać rozniesiony na całej powierzchni. Po drugie przystępując do mycia powierzchni bez uprzedniego jej oczyszczenia narażamy się na działanie substancji, które na niej zalegają. W skrajnych przypadkach zawarte w pyle substancje chemiczne mogą wchodzić w reakcję z wodą i środkami czystości. Może to mieć szkodliwy wpływ nie tylko na samą posadzkę, ale także na urządzenie myjące. Dochodzi wtedy do szybszego zużywania się szczotek oraz innych elementów maszyny. W przypadku sprzątania supermarketów może to być zabrudzenie kółek w wózkach, w zakładach przemysłowych będzie to zabrudzenie wózków transportowych, szyn i prowadnic. Wszystkie urządzenia wyposażone w łożyska będą wtedy mocno narażone na szkodliwe działanie piasku czy też pyłu. Jeśli nie zostanie on zamieciony, w każdej chwili może wzbić się w górę, by potem unosić się w powietrzu i ostatecznie osiąść na meblach, urządzeniach czy magazynowanym towarze. Z zaistnienia takich sytuacji trzeba zdawać sobie sprawę, ponieważ narażamy się nie tylko na brudną podłogę, ale przede wszystkim na straty ekonomiczne.

Aby odpowiednio przygotować posadzkę do mycia najlepiej wyposażyć się w niezawodną zamiatarkę lub szorowarkę z funkcją wstępnego zamiatania.

Doradcy techniczny Hako pomagają wybrać odpowiednią technologię (zamiatarki przemysłowe). Dobór zamiatarki zależy przede wszystkim od dwóch podstawowych czynników: po pierwsze od wielkości zamiatanego obszaru, po drugiego od tego czy praca będzie się odbywała na zewnątrz, czy też w przestrzeni zamkniętej. W zależności od tego można zdecydować się na model o napędzie elektrycznym lub spalinowym - zamiatarka ręczna to nie zawsze najlepsze urządzenie do pracy na zewnątrz. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości specjaliści Hako pomagają wybrać optymalne urządzenie.

Zamiatarki przemysłowe Hako, zarówno zamiatrka spalinowa, jak i elektryczna mają możliwość zastosowania różnego rodzaju szczotek oraz filtrów, które są dobierane w zależności od tego, jakiego typu powierzchnie mają zamiatać i jak drobny pył ma być zatrzymywany w zbiorniku. Dzięki swojej konstrukcji bez problemów radzą sobie z nietypowymi powierzchniami, takimi jak wykładziny podłogowe, dywanowe oraz nawierzchnie sportowe, np. tartan (stosowany na bieżniach sportowych).

Sprzątając każdy obiekt należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach:

1.       Pamiętaj, że zamiatanie często może zastąpić mycie (czasem wystarczy zamiatarka ręczna).

2.       Zamiataj zawsze przed myciem lub szorowaniem. W stosunkowo niedużym pomieszczeniu pomoże ci zamiatarka ręczna, na zewnątrz najlepiej sprawdzi się zamiatarka spalinowa.  

3.       Zamiataj codziennie! Utrzymanie czystości ułatwią zamiatarki przemysłowe z napędem.

 


Więcej o zamiatarkach: 

Zamiatarki z operatorem prowadzącym.

Zamiatarki z operatorem siedzącym.

 

Poprzedni
Następny
oddziały hako