aktualności 3 zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij
Hako.pl > Warto przeczytać > Mop to za mało, czyli surowe standardy czystości w szpitalach a szorowarki do podłóg

Mop to za mało, czyli surowe standardy czystości w szpitalach a szorowarki do podłóg

Jak pokazują badania Najwyższej Izby Kontroli utrzymanie czystości w placówkach medycznych cały czas pozostawia wiele do życzenia. Nieodpowiedni jest zarówno stosowany sprzęt, jak i środki chemiczne. Jak zatem osiągnąć najwyższy poziom higieny bez używania wielu specjalistycznych urządzeń? Jak sprzątać by nie zakłócać spokoju pacjentów i nie zaburzać pracy szpitala? Jak zapewnić najwyższą ochronę antybakteryjną na czyszczonych powierzchniach? Hako przedstawia jedno optymalne rozwiązanie, jakim jest profesjonalna szorowarka do podłóg.

Więcej niż tylko czysta podłoga

Szpitale i inne placówki medyczne to miejsca, w których czystość ma wyjątkowe znaczenie. Warunki w jakich leczy się pacjentów, w dużej mierze wpływają na efekty tego leczenia. Nieodpowiednie dbanie o czystość zagraża różnego rodzaju skażeniami, które szybko się rozprzestrzeniają i mogą grozić nawet czasowym zamknięciem oddziału czy całego budynku oraz być niebezpieczne dla zdrowia przebywających w nim osób.

Sprzątanie w obiektach szpitalnych czy ośrodkach zdrowia, nie tylko musi być skuteczne, ale musi także spełniać szereg innych wytycznych. Po pierwsze musi być ciche, ze względu na zapewnienie odpowiednich warunków leczenia – spokoju dla pacjentów i dobrych warunków pracy dla lekarzy. Po drugie musi być bezpieczne. Sprzątanie w szpitalach zawsze odbywa się w obecności pacjentów, w związku z tym nie może być dla nich szkodliwe ani niebezpieczne – np. poprzez pozostawioną na posadzce wodę czy użycie nieodpowiednich detergentów. Po trzecie, sprzątanie w szpitalach musi zapewniać najwyższy poziom higieny, tak aby w jak największym zakresie zapobiegać rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni.

 

Czystość zgodna z normami

Poza kwestiami utrzymania odpowiedniego poziomu higieny oraz bezpieczeństwa, ważnym aspektem w temacie utrzymania czystości jest zgodność z obowiązującymi przepisami i normami. Według kontroli czystości przeprowadzonej przez Narodową Izbę Kontroli w polskich placówkach medycznych w 2009 roku (Informacja o wynikach kontroli żywienia i utrzymania czystości w szpitalach publicznych Nr ewid. 9/2009/P08141/LKR, Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Krakowie), sposób utrzymania czystości przez większość tego typu placówek był niezadowalający. W procesie utrzymywania czystości można było znaleźć wiele uchybień, a wyposażenie w sprzęt i środki czystości również nie było doskonałe. Braki odnotowano zarówno w najprostszym sprzęcie czyszczącym, jak i bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, takich jak szorowaki do podłóg. Zastrzeżenia budził też fakt używania środków chemii domowej, zamiast efektywniejszych, skuteczniejszych, a często i tańszych preparatów specjalistycznych. Wśród zaleceń NIK w związku z takimi wynikami kontroli, znalazły się m.in. rekomendacja wyposażenia placówek w odpowiedni sprzęt do sprzątania oraz używania profesjonalnych środków czyszczących.

 Szorowarki do podłóg z antybakteryjnym zbiornikiem dla najwyższego poziomu higieny

Naprzeciw wszystkim tym wytycznym i oczekiwaniom wychodzi firma Hako, oferując maszynę specjalnie dostosowaną do wymogów utrzymania czystości w placówkach medycznych. Szorowarka do podłóg Scrubmaster B45 CLH to rozwiązanie stworzone do użytku w szpitalach, ale także w innych miejscach, w których higiena ma szczególne znaczenie – domach opieki, supermarketach czy budynkach związanych z przemysłem spożywczym.

Szorowarka jednotarczowa Hako - dlaczego to najlepszy wybór? Głównie ze względu na wyjątkową, opatentowaną przez firmę Hako technologię – Hako-AntiBac. Jest to system zapobiegający rozwojowi bakterii i grzybów w zbiorniku szorowarki do podłóg. Jak wynika z badań laboratoryjnych przeprowadzonych zgodnie ze standardem JIS 2801 (ISO 22196) użycie systemu Hako-AntiBac redukuje niemal o 100% występowanie różnych szczepów bakterii i pleśni, przy zgodnym z instrukcją użytkowaniu maszyny oraz jej regularnym czyszczeniu. Ograniczenie rozwoju drobnoustrojów w zbiorniku przekłada się na ogólny poziom utrzymania higieny w sprzątanym obiekcie, ponieważ niwelowany jest problem przenoszenia ich na czyszczone powierzchnie. Ponadto zminimalizowany jest kontakt personelu sprzątającego z tymi mikroorganizmami podczas czyszczenia zbiornika, co poprawia bezpieczeństwo pracy.

Dla najlepszych efektów, Hako oferuje również nowy preparat chemiczny Hako Cleanol Smell-X, który przy okresowym używaniu neutralizuje przykre zapachy powstające z zbiorniku wody brudnej maszyny szorującej – niezależnie od tego, czy jest to tradycyjna szorowarka do podłóg czy dedykowana dla służby zdrowia szorowarka ze zbiornikiem CLH. Smell-X praktycznie w 100% eliminuje bakterie powodujące rozkład brudu i przykre zapachy (powstające jako produkt uboczny tego rozkładu). Użycie urządzenia z systemem Hako-AntiBac oraz technologii oferowanej przez Hako to również wykazanie się dbałością o środowisko naturalne. Mniejsze zużycie środków czyszczących zapewnia system oszczędzania wody – Hako-AquaStop. Wspomaga on uzyskanie doskonałych efektów czyszczenia przy mniejszym wykorzystaniu środków czyszczących. Skutkuje to niższą emisją szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych.

Szorowarka do podłóg Scrubmaster B45 CLH wyposażona jest w szereg akcesoriów i narzędzi roboczych, które ułatwiają pracę w trudno dostępnych obszarach – narożnikach, wąskich przejściach, pomiędzy łóżkami lub aparaturą szpitalną. Narzędzie do natryskiwania, szorowania oraz zbierania brudnej wody w obszarach, w których inne tego typu urządzenia nie sprawdzają się, zapewnia perfekcyjne efekty sprzątania. Śliska podłoga to zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, personelu medycznego i wszystkich osób odwiedzających chorych. Szczególnie w okresie zimowym kiedy na obuwiu wnoszone są resztki śniegu, na szpitalnych podłogach mogą pojawiać się kałuże brudnej wody. Tego typu zabrudzenia musza być usuwane szybko i skutecznie. Dzięki wydajnej turbinie ssącej, w jaką wyposażona jest maszyna Scrubmaster B45 CLH oraz ssawie o specjalnej konstrukcji, posadzka jest dokładnie wyczyszczona i nie pozostają na niej żadne ślady wody. Już po jednym przejechaniu szorowarki do podłóg powierzchnia jest sucha, nawet w narożnikach.

 Czyszczenie - cicho i skutecznie

Podczas gdy czystość i higiena to zasługa stosowania szorowarki do podłóg Scrubmaster B45 CLH z systemami Hako-AntiBac, Hako-AquaStop oraz odpowiedniej chemii, komfort pacjentów dzięki niskiemu poziomowi hałasu zapewnia używanie systemu Hako-LowNoise. Zastosowany w maszynie pakiet wyciszający obniża poziom hałasu nawet o 3 dB w porównaniu do standardowej maszyny, co oznacza, że odczuwalność hałasu przez ludzi jest o połowę niższa. Dzięki temu sprzątanie może odbywać się w obecności pacjentów, lekarzy i gości, nie zakłócając ich spokoju.

Scrubmaster B45 CLH to profesjonalna maszyna, zaprojektowana z najwyższą starannością, wyposażona w nowoczesne rozwiązania do czyszczenia. Nawet biały kolor obudowy szorowarki z serii CLH jest nieprzypadkowy. Nie zaburza on estetyki szpitala i wymusza utrzymanie wysokiego poziomu czystości także samej maszyny. Bez względu na to czy w szpitalu sprząta zatrudniony w nim personel, czy specjalistyczna firma sprzątająca najważniejsze zawsze są efekty, komfort pracy i niska emisja hałasu – to wszystko daje maszyna Hako. W połączeniu z oferowanymi akcesoriami oraz środkami chemicznymi do maszynowego czyszczenia - Scrubmaster B45 CLH to idealne rozwiązanie dla szpitali i innych placówek służby zdrowia.

Poznaj inne szorowarki z operatorem prowadzącym Hako.

Poprzedni
Następny
oddziały hako