aktualności 3 zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij
Hako.pl > Warto przeczytać > Mechanizacja utrzymania czystości na stacji paliw – profesjonalne zamiatarki i automaty szorujące zamiast mopa

Mechanizacja utrzymania czystości na stacji paliw – profesjonalne zamiatarki i automaty szorujące zamiast mopa

Profesjonalne czyszczenie stacji paliw to niełatwe zadanie. Duży ruch ludzi przez całą dobę, uciążliwe zabrudzenia przy dystrybutorach i wąskie przejazdy wewnątrz budynku utrudniają utrzymanie czystości. Jednak są sposoby żeby ułatwić i przyspieszyć sprzątanie w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. . To szorowarki automatyczne i automaty szorujące. 

 

Stacje paliw to obecnie znacznie więcej niż tylko miejsce sprzedaży benzyny, oleju napędowego i gazu. To coraz częściej miejsca zapewniające kompleksowe usługi dla podróżnych. Takie rozbudowane punkty obsługi klientów tworzą zwykle rozpoznawalną markę, która oferuje szeroki zakres usług: od sprzedaży różnorodnych produktów w sklepie, poprzez gastronomię, po zaplecze sanitarne. Oczywiście mając w centrum działalności sprzedaż paliw!

Jak każde miejsce publiczne, stacja paliw wymaga zachowania określonych standardów czystości. Szczególnie, że jest to przestrzeń o bardzo dużym natężeniu klientów, przez 24 godzina na dobę. Nieprzerwane działanie takiego obiektu oraz bardzo duży ruch ludzi pomiędzy budynkiem i obszarem zewnętrznym wpływają na specyfikę jego funkcjonowania. Miejsca, które są czynne dla swoich klientów przez cały czas, nie mogą być sprzątane „po godzinach”. To z kolei powoduje, że wszelkie prace związane z utrzymaniem porządku zarówno w budynku stacji (a także sklepu czy restauracji), jak i wokół niego muszą być wykonywane w obecności klientów. To znacząco wpływa na sposób prowadzenia tych prac – muszą się one odbywać tak, aby nie zakłócać obsługi klientów i nie zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Wymagają więc zastosowania specjalistycznych urządzeń, takich jak na przykład szorowarki automatyczne. 

Poziom czystości oraz jakość obsługi wpływają na ogólną ocenę stacji przez klientów. Całościowy odbiór miejsca rzutuje na decyzję klienta o wyborze tej stacji lub konkurencyjnej. Przyjazne pomieszczenia, kompetentna i miła obsługa oraz możliwość skorzystania z wielu usług w jednym miejscu budują przewagę jednego kompleksu nad innymi. Dodatkowym aspektem jest także kwestia bezpieczeństwa. Zachowanie norm BHP to wymóg prawny w każdym miejscu publicznym. Piasek przed wejściem, czy mokra posadzka w sali sklepowej mogą być przyczyną wypadków. Takie zagrożenia pojawiają się zwykle z powodu zaniedbań w utrzymaniu czystości obiektu. Można ich łatwo uniknąć wykorzystując odpowiedni sprzęt i planując regularne sprzątanie.

Dopasowane rozwiązania

Aby zachować czystość, zapewnić najwyższą jakość obsługi i nie narażać stacji na niepotrzebne koszty najlepiej skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy nie tylko oferują maszyny, ale także pomagają dobrać rozwiązania doskonale dopasowane do danego miejsca. Specjaliści z Hako wybierają odpowiednie urządzenia do utrzymania czystości biorąc pod uwagę wielkość i specyfikę miejsca, natężenie ruchu ludzi oraz wiele innych aspektów. Należy przy tym pamiętać o tym, że automaty szorujące powinny być dobierane adekwatnie do warunków i specyfiki sprzątanych powierzchni. 

Do całorocznego dbania o stację paliw w zakresie utrzymania czystości zarówno wewnątrz budynku, jak i na terenach zewnętrznych najlepiej wybrać maszyny Hako – zamiatarki, szorowarki automatyczne (automaty szorujące) i wielofunkcyjne nośniki narzędzi. Stanowią one rozwiązanie wszelkich problemów z utrzymaniem czystości – dla zapewnienia bezpieczeństwa jak i zachowania walorów estetycznych stacji. Wśród mniejszych rozwiązań do utrzymania czystości zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz stacji oferujemy zamiatarki z serii Sweepmaster oraz szorowarki automatyczne Scrubmaster. Te kompaktowe maszyny sprawdzają się do zamiatania i mycia miedzy półkami oraz są niezwykle wydajne podczas sprzątania większych powierzchni. Dobrze dobrane maszyny ułatwiają i przyspieszają pracę, a tym samym oszczędzają czas potrzebny na sprzątanie i zapewniając doskonałe efekty podnoszą standard obiektu.

Tereny zewnętrzne zadbane przez 365 dni w roku

Jednymi z najważniejszych części stacji pod kątem użyteczności, a zarazem o największym natężeniu ruchu ludzi, są dojazd pod dystrybutory oraz samo wejście do budynku stacji (także sklepu czy restauracji). Pierwszym z wymogów jakie stawiają te obszary jest zamiatanie. Zarówno z powodów czysto estetycznych, jak i w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników. Zalegający na zewnątrz piasek jest wnoszony na obuwiu do sklepu, co przyczynia się do szybszego niszczenia posadzki. Dostaje się także do samochodów klientów. Co więcej piasek stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa - może powodować poślizgnięcia i wypadki. Aby zapobiegać takim sytuacjom i poradzić sobie z każdą ilością piasku należy regularnie zamiatać i zbierać zanieczyszczenia z całego terenu stacji. Doskonałym, a zarazem najbardziej kompaktowym rozwiązaniem jest zamiatarka bezpyłowa Sweepmaster M600 lub nieco większy model Sweepmaster 650. Umożliwiają one sprawne zamiatanie dużych powierzchni, zbierając piasek, pył i śmieci do wytrzymałego, plastikowego pojemnika. Regulowany uchwyt pozwala dopasować maszynę do każdego operatora. Dzięki szczotce wystającej poza obrys maszyny możliwe jest sprzątanie blisko krawężników i dystrybutorów. Mocny silnik benzynowy to doskonały wybór na stacji, gdyż paliwo do niego jest cały czas łatwo dostępne. Można wybrać także maszynę o napędzie akumulatorowym, z wygodnym systemem ładowania baterii.

Do zamiatania dużych parkingów czy placów najlepiej wykorzystać większe maszyny z serii Sweepmaster, np. model 900 R. Jest on bardzo wydajny, a dwa pojemniki na śmieci niezwykle łatwo odczepić i opróżnić. Duża szczotka walcowa oraz wydajna turbina odpylająca zapewniają perfekcyjne efekty zamiatania. Sweepmaster 900 R nadaje się do zamiatania nawet mokrych powierzchni.

Czyste i lśniące posadzki

Nie mniej ważne od utrzymania czystości na zewnątrz stacji paliw jest zadbanie o ładny wygląd i wysoki standard czystości również wnętrza, czyli budynku z kasami, sklepem, toaletami, a często także częścią gastronomiczną. W tych miejscach sprzątanie jest bardzo wymagające – odbywa się w wąskich przestrzeniach i często w obecności klientów.

Na sali sklepowej najistotniejsze jest zamiatanie i mycie. Trzeba regularnie pozbywać się wnoszonego piasku i radzić sobie z wodą, błotem i śniegiem wnoszonym na butach. Powstające przy kasie kałuże są nie tylko nieestetyczne ale i stwarzają ryzyko poślizgnięcia. Najefektywniejszym rozwiązaniem do sprzątania twardych posadzek jest kompaktowa, a zarazem wydajna szorowarka automatyczna Scrubmaster B12. Wystająca poza obrys maszyny szczotka tarczowa umożliwia czyszczenie przy pułkach i ścianach, eliminuje tym samym konieczność doczyszczanie powierzchni i wielokrotnych przejazdów. Zbiera wszelki brud i wodę zalegające na podłodze. Maszyna nie pozostawia żadnych mokrych śladów, czyszczona powierzchnia jest od razu sucha i można po niej chodzić. Mały rozmiar i składany uchwyt szorowarki umożliwiają wygodne przechowywanie i oszczędność miejsca. Kompaktowy wymiar zapewnia także doskonałą zwrotność i dobry widok na sprzątany obszar, co jest wyjątkowo ważne w wąskich i zatłoczonych przestrzeniach. Co więcej baterię w szorowarce Scrubmaster B12 można ładować z dowolnego gniazdka, dzięki zintegrowanej ładowarce. Alternatywną propozycją jest nieco mniejszy model, Scrubmaster E10, z zasilaniem poprzez kabel. Nie wymaga ładowania, a radzi sobie równie dobrze z czyszczeniem wszelkich twardych posadzek – także tych o nierównej strukturze.

Szczególnie narażone na brud, a zarazem wymagające najwyższych standardów czystości na stacji paliw są toalety. To po kasach najczęściej odwiedzane miejsca, nierzadko przez całe wycieczki. Maszyny i automaty szorujące Hako radzą sobie z dokładnym czyszczeniem zachlapanych i brudnych posadzek i znacznie przyspieszają pracę. Co ważne pozostawiają podłogę suchą, dzięki czemu można sprzątać pomiędzy wizytami klientów i nie martwic się, że pozostawią brzydkie ślady na jeszcze niedosuszonej posadzce. Wykorzystanie specjalnych środków chemicznych – takich jak np. Hako Odór Precz, zapewnia nie tylko czystość ale również świeży, przyjemny zapach w sprzątanym pomieszczeniu.

Automaty szorujące to oszczędność 

Wykorzystanie maszyn czyszczących Hako do sprzątania stacji paliw przynosi szereg korzyści. Automatyzacja sprzątania (poprzez szorowarki automatyczne) pozwala oszczędzić czas personelu stacji, przyspieszyć wszystkie zadania związane z utrzymaniem czystości, a co za tym idzie przekłada się na wymierne oszczędności finansowe. Sprzątanie jest także znacznie łatwiejsze, wiec obsługa stacji musi w nie wkładać mniej wysiłku. Wykorzystanie urządzeń Hako – zarówno tych do utrzymania terenów zewnętrznych, jak i do sprzątania wnętrza obiektu, wpływa także na podniesienie jakości procesów sprzątania i czyszczenia oraz standardu całej stacji.

Zamiatarki bezpyłowe i szorowarki automatyczne Hako doskonale nadają się do kompleksowego sprzątania podjazdów do dystrybutorów, sal sklepowych, toalet czy punktów gastronomicznych na stacjach paliw. Zarówno szorowarki Scrubmaster B12, Scrubmaster E10, jak i zamiatarki Sweepmaster M600 i Sweepmaster 650 są maszynami kompaktowymi i niezwykle zwrotnymi. Te, jak i wszystkie inne maszyny oraz automaty szorujące Hako, w połączeniu ze specjalistyczną chemią Hako zapewniają świetne efekty przy ograniczeniu czasochłonności. Maszyny Variette do utrzymania terenów zewnętrznych zapewniają najwyższą wydajność zamiatania, czyszczenia i odśnieżania na wszelkich obszarach w obrębie stacji paliw. Połączenie nowoczesnej technologii, niezawodnych rozwiązań, wiedzy ekspertów Hako oraz stosowanie specjalistycznych środków, to gwarancja zachowania najwyższej jakości każdego obiektu.

Poprzedni
Następny
oddziały hako