aktualności 3 zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij

FAQ

Gdzie produkowane są maszyny Hako?

Maszyny Hako produkowane są w Niemczech, w fabryce zlokalizowanej w miejscowości Bad Oldesloe, niedaleko Hamburga.

Czy Hako oferuje wynajem maszyn?

Tak, maszyny Hako można wynająć na atrakcyjnych warunkach. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują maszyn tylko na określony czas.

Więcej informacji znajduje się w zakładce Wynajem szorowarek i zamiatarek.

Czy Hako oferuje szkolenia z obsługi maszyn czyszczących?

Tak, w momencie dostawy Hako zawsze przeprowadza szkolenie z obsługi maszyn, a także na życzenie klienta podczas przeglądów. Dodatkowo, w ramach Akademii Hako oferujemy naszym klientom oraz wszystkim zainteresowanym firmom szkolenia w różnych rejonach Polski.

Czy potrzebne są specjalne uprawnienia do obsługi maszyn Hako?

Do obsługi szorowarek i zamiatarek nie są wymagane specjalne uprawnienia, jednak aby zapewnić ich prawidłowe użytkowanie Hako przeprowadza szkolenia przy dostawie maszyn.

W przypadku większych maszyn komunalnych, do ich obsługi potrzebne jest prawo jazdy.

Co to jest zamiatarka przemysłowa?

Zamiatarka przemysłowa to urządzenie przeznaczone do oczyszczania posadzek wewnątrz budynków, a także obszarów zewnętrznych, takich jak ulice czy chodniki, z zachowaniem warunków bezpyłowych.

Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:

Jaka jest różnica między zamiatarką przemysłową a zamiatarką komunalną?

Zamiatarka przemysłowa z odpylaniem przeznaczona jest do zamiatania z ograniczeniem kurzenia, dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów. Przeznaczona jest do wewnętrznych i zewnętrznych obiektów, w których wymagana jest dużo wyższa kultura sprzątania, a więc brak pylenia.

Zamiatarka komunalna zapewnia również bezpyłową pracę, ale na dużo większych obszarach zewnętrznych, sprzątając również duże zanieczyszczenia stałe. W maszynach komunalnych trakcją filtrującą jest woda (stosowana w trzech punktach). 

W przeciwieństwie do zamiatarek komunalnych i przemysłowych, zamiatarki przyczepiane do ciągników i wózków widłowych są znacznie mniej skuteczne i powodują dość duże kurzenie podczas zamiatania.

Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:

Czy zamiatarki można używać wewnątrz budynku i na zewnątrz?

Oczywiście, należy tylko dobrać maszynę o odpowiedniej wielkości i rodzaju zasilania. W przypadku zamiatania wewnątrz rekomendowane jest zasilanie bateryjne lub gazowe.

Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:

Co to jest szorowarka automatyczna z osuszaniem?

Szorowarka to urządzenie do automatycznego mycia posadzek, którego zadaniem jest nie tylko czyszczenie podłogi, ale i jej osuszanie. Obok funkcji szorowania może spełniać również inne zadania, jak na przykład froterowanie, szlifowanie, nabłyszczanie podłóg.

Poznaj szorowarki automatyczne Hako:

Co to jest szorowarka jednotarczowa?

Szorowarka jednotarczowa to urządzenie do doczyszczania za pomocą roztworu myjącego, w celu usunięcia dużych zabrudzeń z posadzki. Użycie szorowarki jednotarczowej wymaga dodatkowo użycia odkurzacza (na mokro) lub szorowarki automatycznej z osuszaniem.

Poznaj nasze Maszyny jednotarczowe i polerki.

Czy zamiatanie przed myciem posadzki jest konieczne?

Jest wskazane, ale nie konieczne, jeśli maszyna wyposażona jest w szczotki walcowe lub system zamiatania wstępnego. Jeżeli nie, zawsze przed czyszczeniem na mokro powierzchnia powinna zostać zamieciona.

Brak zamiatania przed myciem w przypadku dużej ilości zabrudzeń stałych może spowodować uszkodzenie powierzchni mytej oraz brak odpowiednich efektów mycia (np. smugi).

Poznaj zamiatarki i szorowarki Hako:

Co to są materiały eksploatacyjne?

Do materiałów eksploatacyjnych zaliczamy: 

  • szczotki,
  • gumy ssawy,
  • pady,
  • uchwyty padów,
  • węże spustowe,
  • uszczelki zbiornika,
  • silnik ssący,
  • paski klinowe.

Kiedy do czyszczenia najlepiej używać szczotek, a kiedy padów?

W większości przypadków szczotka jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż pady. Szczotki sprawdzają się najlepiej na powierzchniach, gdzie mamy dużo fug, zagłębień, nierówności, na posadzkach strukturalnych. Włosie szczotki lepiej poradzi sobie z usuwaniem brudu z trudno dostępnych miejsc. 

Padów najlepiej używać na powierzchniach bardzo gładkich, o jednolitej budowie (żywica epoksydowa, beton szlifowany itp.), które są mocno zabrudzone.

Na jak długo wystarczają szczotki, pady i gumy ssawy?

W przypadku szczotek i gum ssawy średnie zużycie to około 250 roboczogodzin, w zależności od rodzaju posadzki i stopnia zabrudzeń.

W przypadku padów, uchwyt kupujemy raz i jeśli o niego dbamy, nie musimy go wymieniać. Zmieniamy tylko pady. Średnie zużycie jednej sztuki to do kilkunastu roboczogodzin.

Zużycie zarówno szczotek, jak i padów uzależnione jest od rodzaju posadzki, stopnia i rodzaju zabrudzenia posadzki oraz docisku maszyny.

Czy do maszyn Hako można używać tylko chemii Hako?

Nie, jednak musi to być środek przeznaczony do maszyn czyszczących, nisko pieniący. Nasi specjaliści polecają jednak chemię Hako ze względu na dużą wydajność i efektywne działanie.

Poznaj nasze Środki czyszczące.

Ile czasu trzeba ładować baterie w maszynach Hako?

To zależy od pojemności baterii oraz mocy prostownika w danym urządzeniu, jednak średni czas do pełnego naładowania, w zależności od modelu maszyny, może wynosić od 8 do 12 godzin.

Hako zawsze odpowiednio dobiera prostownik, tak aby żywotność baterii była optymalna.

Jak długi jest okres gwarancji dla baterii w maszynach Hako?

Na baterie udzielane jest 12 miesięcy gwarancji. Okres ten może zostać przedłużony.

Czy Hako posiada własny serwis maszyn?

Oczywiście, punkty serwisowe Hako znajdują się w różnych miastach, w całej Polsce. W całym kraju wsparcie serwisowe zapewnia ponad 40 serwisantów.

Hako tak rozmieściło punkty serwisowe, aby do każdego klienta było nie dalej niż 100 km. Dzięki temu koszty związane z obsługą serwisową są minimalizowane.

Mapa naszych oddziałów i punktów serwisowych znajduje się w zakładce Kontakt.

Gdzie zlokalizowane są punkty serwisowe Hako?

Punkty serwisowe znajdują się przy każdym z naszych oddziałów: w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, a także w Pile, Białymstoku, Włocławku, Zielonej Górze, Łodzi, Wałbrzychu, Piotrkowie Trybunalskim, Lublinie, Bielsku-Białej, Tarnowie i Rzeszowie.

Dzięki takiej siatce punktów serwisowych gwarantujemy szybkie wsparcie na terenie całego kraju.

Mapa naszych oddziałów i punktów serwisowych znajduje się w zakładce Kontakt.

Czy serwis Hako pracuje w weekendy?

Tak, nasz serwis realizuje naprawy w weekendy w przypadku wykupienia pakietu Full Serwis w opcji Standard+ oraz Premium. Warunki pakietu serwisowego wynikają z indywidualnie ustalanych kontraktów.

Jak często trzeba wykonywać przegląd maszyny?

Zgodnie z kartą gwarancyjną danej maszyny. W praktyce jest to średnio co 125 lub 250 motogodzin.

Czy Hako zapewnia maszyny zastępcze na czas naprawy awarii?

Tak. Warunki są ustalane w każdym przypadku indywidualnie w zależności od sytuacji.

oddziały hako