aktualności 3 zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij
Hako.pl > Warto przeczytać > Hale magazynowe – jak wybrać najlepszą maszynę do czyszczenia podłóg

Hale magazynowe – jak wybrać najlepszą maszynę do czyszczenia podłóg

Każda hala magazynowa wygląda i działa inaczej w zależności od tego jakie towary są w niej przechowywane, jak jest ich dużo, na jakiej przestrzeni się znajdują oraz czy zarządza nimi jakiś system informatyczny. Jednak problemy, jakie pojawiają się w każdym magazynie pod kątem utrzymania czystości są zwykle bardzo podobne i powtarzalne. Zazwyczaj mamy do czynienia z dużą przestrzenią, którą ciężko wysprzątać ręcznie. Ponadto czas na mycie jest ograniczony i proces ten odbywa się przy dużym ruchu pracowników. Warto przyjrzeć się możliwościom, jakie dają nowoczesne maszyny sprzątające.

Istnieje kilka podstawowych wymogów jakie pojawiają się w większości magazynów czy hal w centrach logistycznych i jakie powinny spełniać pracujące tam maszyny myjące. Ze względu na duży ruch i zwykle spore zamieszanie koniecznością jest mycie dużej przestrzeni w krótkim czasie i przy wykorzystaniu możliwie najmniejszych zasobów. W związku z powyższym odpowiednia maszyna myjąca do takiego obiektu musi mieć dużą wydajność i umożliwiać długą pracę bez częstego ładowania. Taką maszynę wykorzystuje się często na więcej niż jednej zmianie oraz podczas tak zwanych wyjazdów interwencyjnych, czyli w sytuacjach gdy coś się rozleje czy rozsypie – z tego względu jej ciągła gotowość do pracy oraz szybkie ładowanie baterii stanowią priorytet.

Drugą wśród kluczowych kwestii, jest możliwość łączenia funkcji zamiatania i szorowania. Brak czasu na rozdzielenie tych czynności lub braki w zasobach ludzkich zmuszają przedsiębiorstwa do poszukiwania rozwiązania typu „2 w 1”, co sprowadza się do poszukiwania uniwersalnej, a zarazem wysoce funkcjonalnej maszyny do mycia podłóg.

Trzeci problem, który pojawia się w obiektach magazynowych to wzbudzanie pyłu z posadzki czy to podczas przejeżdżania różnego rodzaju urządzeniami, czy nawet urządzeniami czyszczącymi. Pył i kurz osiada na regałach i produktach klientów, a to może skończyć się nawet karami pieniężnymi. Bezpyłowe zamiatanie i mycie to konieczność, aby utrzymać wysoką jakość usług magazynowych. Poza pyłem, który się unosi, urządzenia czyszczące muszą sobie także radzić z brudem, który wnika głęboko w posadzkę.

Ogromne wyzwanie stanowi jeszcze jeden z często pojawiających się problemów – usuwanie śladów gumy, pozostawionych przez wózki widłowe oraz inne maszyny jeżdżące po hali magazynowej. Mycie wodą nie umożliwia pozbycia się śladów pozostawianych przez opony, a i zwykłe środki chemiczne do czyszczenia posadzek nie radzą sobie z tak trudnym zabrudzeniem (dopiero profesjonalne urządzenie do mycia podłóg i odpowiednio dobrane środki chemiczne pozwolą pozbyć się problemu).

Profesjonalne urządzenia czyszczące – oszczędność czasu i kosztów

Spełnienie wszystkich powyższych wymagań może zapewnić tyko najwyższej klasy sprzęt czyszczący w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i wiedzą doświadczonych ekspertów. Hako mając 20 lat doświadczenia na Polskim rynku oferuje swoim klientom najbardziej wydajne i dopasowane do potrzeb rozwiązania - maszyny czyszczące do podłóg oraz maszyny sprzątające najnowszej generacji. Aby najlepiej odpowiedzieć na potrzeby dużych magazynów i hal centrów logistycznych doradcy Hako oferują swoim klientom kilka modeli niezawodnych szorowarek (jak często nazywa się profesjonalne maszyny do czyszczenia podłóg z funkcją szorowania). Scrubmaster B140 R oraz Scrubmaster B310 R to bez wątpienia jedne z najbardziej wydajnych i wytrzymałych maszyn do utrzymania czystości w obiektach przemysłowych. Dzięki baterii kwasowej możliwa jest praca nawet do 4,5h bez ponownego ładowania. Z kolei nowoczesna ładowarka ogranicza czas potrzebny na ładowanie do minimum. Możliwość wstępnego zamiatania, pozwala w jednym przejeździe zbierać piasek i pył, jednocześnie szorując posadzkę wodą lub wodą z detergentem. Ponadto Scrubmaster to wytrzymałe maszyny do mycia podłóg, których budowa minimalizuje ryzyko uszkodzenia. W obu przypadkach solidna rama jest odporna na uderzenia. Do tego łatwą obsługę zapewnia czytelny panel sterowania, wyposażony w zielony przycisk Hako, który uruchamia wszystkie potrzebne do pracy funkcje za jednym przyciśnięciem.

Swoje zastosowanie w tego typu obiektach znajdują również mniejsze maszyny czyszczące. Urządzenie do mycia podłóg Scrubmaster B45 nadaje się doskonale do czyszczenia posadzki w miejscach zastawionych np. paletami (świetnie zastępuje urządzenia typu: myjka do podłogi oraz inne większe urządzenia sprzątające). Kompaktowe wymiary umożliwiają mycie miejsc, które nie są dostępne dla dużej maszyny. Ze względów bezpieczeństwa w halach magazynowych miedzy ścianą zewnętrzną a ustawionymi paletami musi pozostać wolna przestrzeń (zazwyczaj 0,5-1 m). Do mycia takiego wąskiego przejścia sprawdzają się takie małe maszyny czyszczące do podłóg jak model B45 lub B30.

Jeśli chodzi o szorowanie istotną kwestią jest też używana chemia. Urządzenia czyszczące Hako dzięki technologii Hako-AquaStop oszczędzają zarówno wodę jak i środki chemiczne. Do tego system automatycznego napełniania zbiornika wodą wraz z środkiem czyszczącym pozwala oszczędzać także czas operatora. Specjalistyczne preparaty pozwalają radzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Cleanol R od Hako to doskonały środek do walki ze śladami opon, dzięki któremu urządzenia czyszczące HAKO jeszcze lepiej radzą sobie z pozostałościami gumy na posadzce.

Jeśli do obiektu niewystarczająca będzie szorowarka z dodatkową zamiatarką (szorowarka z dodatkową zamiatarką wstępną), to w ofercie Hako możemy znaleźć także dedykowane maszyny do czyszczenia podłóg takie jak zamiarki – czy to pchane czy samojezdne. Doskonałym modelem do zamiatania rozległych hal magazynowych jest Sweepmaster 1200 LPG. To maszyna reprezentująca profesjonalne urządzenia sprzątające, która doskonale usuwa kurz, pasek i inne suche zanieczyszczenia, nie wzbijając przy tym pyłu. Do tego, dzięki napędowi LPG, w większości obiektów można jej używać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a także nie wymaga długiego ładowania, jak przy modelach bateryjnych..
 

Maszyny Hako odpowiednie do wykorzystania w magazynach, wyróżnia także możliwość zamontowania dodatkowych elementów, takich jak: kogut ostrzegawczy, pasy bezpieczeństwa, system zabezpieczający przed uruchomieniem maszyny przez osoby niepowołane (immobilizer). Jeśli dodać do tego szeroki dostęp do materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, regularne przeglądy i szybki czas reakcji serwisowej to Hako jest najlepszym wyborem dla opisywanej branży. Zarówno niezawodne maszyny myjące i urządzenia sprzątające, jak i profesjonalne doradztwo doświadczonych sprzedawców, gwarantują najwyższy poziom czystości w każdym obiekcie.

Poprzedni
Następny
oddziały hako