aktualności zgłoszenie serwisowe Zapytaj o ofertę
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij
Hako.pl > Aktualności > Citymaster 650 – nowa zamiatarka chodnikowa Hako

Citymaster 650 – nowa zamiatarka chodnikowa Hako

W sprzedaży dostępna jest już nowa odsłona najmniejszego modelu zamiatarki chodnikowej Hako. Citymaster 650 zachował wszystkie zalety popularnej  maszyny o DMC do 2,2 tony i ma teraz do zaoferowania całą gamę jeszcze nowocześniejszych rozwiązań.

Najmniejszy model zamiatarki Hako zawsze cieszył się dużą popularnością. Jego kompaktowa budowa – szerokość maszyny to niewiele ponad metr a promień skrętu zaledwie 1,39 m (wewnętrzny promień skrętu to 700 mm!) – pozwalała posprzątać nawet wąskie uliczki i zaułki. Intuicyjny w obsłudze, z panelem obsługowym zintegrowanym z podłokietnikiem, Citymaster 600 pozwalał na profesjonalną i precyzyjną pracę operatorowi zaledwie po krótkim szkoleniu.

Wszystkie zalety maszyny 600 przeniesione zostały do nowej odsłony modelu. Citymaster 650 to nadal maszyna lekka i zwrotna. Pojazd uzbrojony w pełen osprzęt zamiatający waży 1780 kg, dzięki czemu Citymaster 650 może wjeżdżać na chodniki i ścieżki spacerowe nie uszkadzając ich. Konstrukcja pojazdu umożliwia utrzymanie toru jazdy przy pełnym obciążeniu, zachowując zwrotność i elastyczność prowadzenia. Pełną kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach pogodowych zapewnia także napęd na cztery koła.

Citymaster 650 wyposażony został w chłodzony cieczą 3-cylindrowy przemysłowy silnik wysokoprężny o pojemności 1642 cm3 . Yanmar-Diesel z filtrem cząstek stałych spełnia wymogi dyrektywy dotyczącej emisji spalin 2016/1628/EC Stage V. W nowym silniku interwały wymiany oleju wydłużone zostały do 500 roboczogodzin.


Sprytne detale, jak m.in.: oszczędzający energię system sterowania napędem i trzy różne modele pracy (ECO, Standard i MAX) zmniejszają zużycie paliwa zarówno podczas zamiatania oraz w trakcie przejazdów. Warto zwrócić uwagę, że kiedy Citymaster 650 pracuje w trybie ECO, nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale sprzyja obszarom wrażliwym na hałas. Citymaster pracuje wtedy na poziomie 85% swojej maksymalnej wydajności i oszczędza do 40% paliwa.

Na komfort oraz bezpieczeństwo pozytywnie wpływa również w pełni elektroniczne sterowanie napędem. Skutkuje to jego ulepszoną obsługą (również dzięki elektronicznym pedałom jazdy z poprawioną ergonomią).

Nowością jest także pojawienie się otworu rewizyjnego umożliwiającego sprawdzenie i uzupełnienie poziomu oleju z zewnątrz. Zabieg ten pozwala na uniknięcie przypadkowych uszkodzeń a także na oszczędność czasu przy tej czynności.

Nowy model oferuje także możliwość wyposażenia w tempomat i ogranicznik maksymalnej prędkości. 

Umiejscowione w pojeździe dwa porty USB umożliwiają operatorowi ładowanie urządzeń mobilnych a LEDowe oświetlenie robocze na szczotkach zamiatających zapewnia indywidualną konfigurację światła o dużej mocy.

Więcej informacji o maszynie tutaj.

Poprzedni
Następny
oddziały hako