Systemy napełniania i dozowania


Szybkie napełnianie i ekonomiczne dozowanie


Systemy dozowania i napełniania Hako, zarówno stosowane oddzielnie jak i w połączeniu, sprzyjają eksploatacji szorowarki w sposób najbardziej ekonomiczny, przyjazny środowisku i oszczędzający czas.


System szybkiego napełniania (FastFill) jest szczególnie odpowiedni do zastosowań obejmujących wysokie zużycie wody lub długi czas procesu napełniania. Pozwala zapełnić zbiornik z prędkością 120 l/min.

Wbudowany system dozowania – składa się z pompy dozującej, która zapewnia przepływ środka czyszczącego w odpowiednim stosunku do przepływu wody. Zapobiega to dozowaniu zbyt dużej lub zbyt małej ilości środka czyszczącego, nawet w momencie zwiększenia lub zmniejszenia przez operatora przepływu wody.

Automatyczne dozowanie to system, który wykorzystuje dyszę Venturiego: po otwarciu kurka wody, środek czyszczący jest dodawany do wody pod niskim ciśnieniem, za pomocą oddzielnego przewodu.

Automatyczne napełnianie – kiedy zbiornik wody czystej jest całkowicie wypełniony, sygnalizator pływakowy zatrzymuje dopływ wody. W tym czasie operator może wykonywać inne prace i nie musi pozostawać przy maszynie – dzięki temu jego praca jest bardziej wydajna i ekonomiczna.